ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за басейни и езера
pvc мембрана за басейни, ПВЦ мембрана за басейни
pvc мембрана за басейни, ПВЦ мембрана за басейни

SGA  Hydro Systems

Пълна гаранция от 10 години.

Експлоатация над 30 години.

  •  

Технология на полагане на ПВЦ мембраната

 

Метод на закрепване - свободно полагане - технология на заваряването - отделните платна на ПВХ мембраната се припокриват от 8 см до 10 см и шевовете се заваряват с помощта на автомат за заваряване с горещ въздух с индивидуални настройки и електронно контролиране на температурата за заваряване или ръчен заваръчен апарат, с използване на притискаща ролка и с възможност за регулиране на температурата на въздуха до +600°С. Заварките се извършват с двоен заваръчен шев осигуряващ камера за изпитване на заварката. Качествен контрол на заваръчния шев се осъществява чрез подаване на налягане в камерата между заваръчните шевове. Всички проблемни места се коригират чрез заваряване с горещ въздух.
След като приключи полагането на мембраната трябва да се изпита водоплътността на системата !

Хидроизолация на бетонови басейни - използването на PVC - P геомембрани като хидроизолация за бетонови басейни се явява добра технология за избягване на големи загуби на вода поради пукнатини и повреди в основната бетонна конструкция. Времето показва, че бетонът става основен строителен материал във всички области на строителството, благодарение на своята надеждност, устойчивост на всякакви влияния, стабилност и дълъг живот. И все пак бетонът не е хомогенен строителен материал и има няколко недостатъка като: липса на еластичност, слаба устойчивост срещу агресивни химикали, поява на пукнатини и др. Хидроизолацията с ПВХ мембрана ще гарантира, че бетонните басейни ще запазят течностите, които се съхраняват в тях, от питейната вода до химическите вещества, които не трябва да влизат в подпочвените води.
Хидроизолация на язовирни стени - използването на PVC - P геомембрани като хидроизолация за язовирни стени се явява добра технология за избягване на големи загуби на вода поради пукнатини и повреди в основната конструкция. 
Водни канали - използването на PVC - P геомембрани като хидроизолация за водни канали се явява добра технология за избягване на големи загуби на вода поради пукнатини и повреди в основната конструкция. Страните с недостиг на вода са принудени да я транспортират по дълги пътища до предназначеното за нея място. Каналите са най - често срещаният начин за това. Хиляди километри бетонни канали са били построени в миналото, но сега изпълняват своята задача незадоволително, тъй като загубите на вода на дълги разстояния вече са много големи и не бива да бъдат пренебрегвани. Каналите изпускат вода през пукнатини, открити бетонови фуги и счупен бетон. 
Плаващо покритие - в някои случаи PVC мебраната се използва като водонепроницаем плаващ “капак” за защита от изпарение, мръсотия, дъждовна вода, както и за да се предотврати разпространението на газове или миризми. За плаващото покритие се използва гъвкава ПВХ мембрана със същия размер като геомембраната, която осигурява хидроизолация на езерото. „Капакът“ първо се фиксира по върха на склоновете и след това течността се въвежда между двете мембрани, така че покритието плува по повърхността на течността.

FLAGPOOL® NG 11 от "FLAG/SOPREMA GROUP"

 

ново поколение ПВЦ мембрана за хидроизолация и декориране на нови и обновяване на вече съществуващи плувни басейни. Мембраната е изградена от пластичен поливинилхлорид (PVC - P) и е армирана с полиестерна мрежа. Разнообразният външен вид на FLAGPOOL NG 11 придава желания външен вид на водата на басейна и напълно се интегрира с околната среда.

 

FLAGPOOL® NG11 UNICOLOR - стандартна ПВХ мембрана в: светло синьо, светло небесно синьо, пясък, бяло, перлено сиво, тъмно сиво, антрацитно черно, карибско зелено, морско зелено, розово, див мускус, червено, жълто и базалтово сиво. 

 

FLAGPOOL® NG11 GLOSSY UNICOLOR -цветна версия със специално лаково покритие в: светло синьо, небесно синьо, пясъчно и бяло

 

FLAGPOOL® NG11 GLOSSY UNICOLOR PRINTED -цветна версия със специален 3D принт, наподобяващ мозайка и лаково завършващо покритие. Мембраната е решена в следните цветове: синя мозайка, зелена мозайка, Marbella Blue, черна перла, бяла Флоренция, небесно синьо, камъни, злато и златна мозайка.

 Специалното завършващо лаково покритие на видимата повърхност на PVC мембраната осигурява:

  • по-добра устойчивост на светлина,
  • по-добра устойчивост на атака на различни видове микроорганизми (гъбички, бактерии, спори)
  • по-добра устойчивост на слънцезащитни кремове и лосиони.

Това позволява намаляване употребата на почистващите интервенции и удължава живота на басейна.

Предимства на ПВХ мембраната FLAGPOOL:

  • висока устойчивост на атмосферните влияния и УВ - лъчите
  • висока устойчивост срещу микроорганизми
  • висока механична устойчивост
  • висока устойчивост срещу пробиване
  • устойчивост на смяната на горещи/студени цикли
  • отлична заваръчна способност
  • висока устойчивост на стандартните химикали, използвани за пречистване на водата в плувните басейни.

Дебелина на различните видове мембрани: 1,5 мм

pvc мембрана за басейни, ПВЦ мембрана за басейни
pvc мембрана за басейни, ПВЦ мембрана за басейни
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за торохранилища
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за торохранилища
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за торохранилища

Хидроизолация на канали и резервоари, предназначени за селското стопанство с ПВХ/ПВЦ мембрани (PVC – P)

 

В селското стопанство често се налага изграждането на различни водни обекти: мелиоративни канали, язовири за развъждане на риба в рибните стопанства, водоеми за съхраняване на вода и сняг. Главното предимство на резервоарите и водоемите предназначени за селското стопанство е в тяхната функционалност, а не във външната им привлекателност.
Водните басейни или каналите трябва напълно да съответстват на изискванията, които се определят от тяхното предназначение – надеждно да съхраняват водата и да направят невъзможно нейното изтичане.

 

Язовири за поливане и за съхранение на вода - язовирите водохранилища са водоеми с голяма площ на водната повърхност – от няколко стотин квадратни метра до няколко стотин хектара. Тяхното предназначение е да съхраняват вода за напояване, за водоснабдяване на животновъдните ферми, водопой на добитъка или други селскостопански нужди. Често те могат да се използват едновременно и за развъждане на риба. Ако на територията на стопанството няма естествен водоем, може да се построи изкуствено водохранилище, което трябва да е добре хидроизолирано. Надеждната хидроизолация може да се обезпечи чрез полагането на ПВХ синтетична мембрана.

 

Мелиорационни канали - наличието на водни канали e задължително условие за работа в някои сфери на промишлеността и селското стопанство. Мелиоративните канали, които се строят за нуждите на селското стопанство са речни корита, създадени изкуствено за пресушаване на дадена територия или обратно, за създаване на напоителна система и подаване на вода към нуждаещите се от поливане земеделски масиви. С цел съхраняване коритото на изкуствения канал и предотвратяване на загубите на вода по време на транспортирането й е задължително полагането на хидроизолационен слой. Освен това, някои от конструкциите, укрепващи брега на канала, също се нуждаят от допълнителна защита от влага. Така например, армираната бетонна основа не може да осигури пълноценна хидроизолация  и трябва да бъде защитена от влагата, която оказва разрушаващо въздействие на армиращите елементи. В тези случай тази защита може да се осъществи посредством употребата на синтетични PVC мембрани.

 

Изкуствени хранилища за сняг - са актуално решение за селското стопанство в планинските и сушави райони. Най –рентабилен, с най - дълъг експлоатационен живот и здравина вариант за основа на такива резервоари е хидроизолация с ПВЦ синтетична мембрана. За разлика от другите материали мембраната се монтира лесно и бързо. Хранилището е готово за експлоатация веднага след завършване на монтажа, което съществено спестява време и съответно води до намаляване на финансовите разходи.

 

Торохранилище - оборската тор от селскостопанските животни, която съдържаща всички необходими за храненето на растенията елементи, голямо количество бактерии и биогенни вещества, е ценно наторяващо средство. Тя се съхранява в подходящи за тази цел торохранилища.
Оптимален строителен материал за изграждането на торохранилища е мембранната хидроизолация. С нейна помощ се изграждат така нар. торови лагуни, които са най – икономически изгодни от финансова гледна точка, относно изграждането им и преработката на торта. Унищожаването на причинителите на болести и семената на плевели в торта, съхранявана в торовите лагуни се извършва по биологичен път чрез анаеробно разграждане. Анаеробно разградените торови продукти са богати на лесноусвоими хранителни вещества, без мирис и са практически дехелминтизирани (обезпаразитени).

Използването на мембранна хидроизолация е най - ефективният вариант за изграждане на торохранища както за големи комплекси за отглеждане на едър рогат добитък и свинеферми, така и за частните фермерски стопанства.

Изграждане на торохранилището - торохранилището – лагуна представлява яма, изкопана в земята и покрита с хидроизорационна синтетична мембрана. Извадената от ямата пръст се използва за образуване на затворена дига по обиколката й. При тази технология твърдата фракция на торта постъпва на площадката за ускорено компостиране, а течната се изпомпва в полето на лагуната, където се съхранява от 6 до 12 месеца, до пълното й биологично обеззаразяване. Използването на полезни бактерии за биологично обеззаразяване на течните и твърдите фракции на торта в полето на торохранилището позволява срокът за обеззаразяване на отпадъциите да се съкрати с от 6 до 12 месеца и ускорява до 3 - 4 пъти разлагането на твърдите повърхностни и дънни утайки, помага за разреждане на торта, повишава нейните качества и спомага за отстраняването на миризмите. Подаването на торта в торохранилището се извършва с помпа, поставена в ямата за събиране на тор в помещението на животните, по тръбопровод. Тръбопроводът се монтира в центъра на лагуната и завършва със специален фланец. Изпомпващият тръбопровод се извежда зад външния периметър на дигата към мястото за разтоварване.

Изискване към торохранилището и към хидроизолационната синтетична мембрана - в торта могат да се съдържат носители на опасни заболявания като туберкулоза, бруцелаза, паратиф, шап, салмонелоза, аскаридоза, чревни инфекции и др.
Отчитайки потенциалната опасност от попадане на остатъци от торта в почвата, в реките и подпочвените води, изискванията към хидроизолацията на лагуната на торохранилището, а следователно и към материалите за неговото строителство, са много високи. Синтетичната мембрана трябва да съхранява гъвкавостта си при температура до –40°С, да не пропуска изтичането на никакви течности, да бъде с дълъг експлоатационен живот и да е устойчива на въздействието на ултравиолетовите лъчи.

Предимства на торохранилищата с ПВЦ мембранна хидроизолация:

  • мембранната хидроизолация гарантира 100% - ова сигурна защита от изтичане на тор в продължение на много години

  • едно съоръжение съвместява две функции - съхраняване и обеззаразяване на торта

  • просто устройство и лесен монтаж на отделните възли и на цялото съоръжение - за монтажа на лагуната на торохранилището е достатъчно да се разстеле платното в приготвената яма и да се закрепи. При това не се изисква сложно техническо оборудване, като при бетонните или метални основи

  • изграждането на торохранилище с ПВХ мембрана е по - евтино от изграждането на бетонна или метална конструкция

  • бърз монтаж

  • няма ограничения в размерите на лагуната

  • лесен ремонт при повреди в мембранното покритие

 

ПВХ мембраните, които се използват за хидроизолация на канали и резервоари за съхранение на вода в селското стопанство представляват вулканизиран инертен материал, който най - добре противодейства на резките температурни промени. Той е изключително гъвкав, лесно се монтира и повтаря контурите на бъдещото водно съоръжение. Освен това PVC мембраните са с удобни размери, които позволяват бърз монтаж и строителство на резервоари с най - различна големина.

pvc мембрана за басейни, ПВЦ мембрана за басейни

FLAGON® AT от "FLAG/SOPREMA GROUP"

 

FLAGON® AT е синтетична мембрана от пластифициран поливинилхлорид (PVC - P), произведена чрез ко - екструзия. Мембраната е предназначена за хидроизолация на резервоари и контейнери, предназначени за съхраняване на консумирани течности, особено питейна вода. Неармирана.

Предимства: 

  • Висока механична устойчивост 

  • Гъвкавост и при ниски температури 

  • Устойчивост на водни разтвори натриев хипохлорит 

  • Устойчивост на светлина и на ултравиолетови лъчи

Произвежда се в бял цвят, с дебелина: 1,2 мм, 1,5 мм и 2,0 мм

pvc мембрана за резервоари за питейна вода

FLAGON® C/SL от "FLAG/SOPREMA GROUP"

 

Синтетична мембрана от пластифициран PVC, произведена чрез коекструзия, която позволява производството на еднослойна мембрана, на която всяка от двете повърхности е с различен цвят. Това позволява лесно и бързо да се установят компрометиранията и да се отстранят своевременно.

Предимства:

  • висока механична устойчивост

  • устойчивост на корени

Мембраната е неармирана и е подходяща за хидроизолация на водни басейни.

Произвежда се в бял цвят с дебелина: 1,0 мм, 1,2 мм, 1,5 мм и 2,0 мм

pvc мембрана за резервоари за вода

FLAGON® E от "FLAG/SOPREMA GROUP"

 

Неармирана синтетична мембрана от пластифициран PVC, произведен чрез коекструзия, предназначена за хидроизолация на резервоари за отпадни води. Предимства:

  • висока устойчивост на атмосферно влияние и УВ - лъчи
  • висока механична устойчивост
  • висока устойчивост на пробиване
  • абсолютна устойчивост срещу биологичните атаки на организмите: гъбички, бактерии и спори

Предлага се в тъмно сив цвят и дебелина: 1,2 мм, 1,5 мм и 2,0 мм

pvc мембрана за резервоари за отпадни води
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за водни басейни
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за водни басейни
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за водни басейни
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за водни басейни
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за водни басейни
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за водни басейни

ПВХ/ПВЦ (PVC - P) мембрани за хидроизолация за изкуствени водоеми и за декоративни езера

Специфичните условия при изкуствените езера и водоемите изискват специални листови мембрани, чрез които се цели опазване на почвата и подземните води от замърсяване.

Това са обикновено еднослойни неармирани полимерни мембрани на основата на висококачествен пластифициран поливинилхлорид (PVC - P) и правилно подбрани пластификатори и стабилизатори.

Предимства:

  • Водонепропускливост

  • Отлична устойчивост на стареене

  • Устойчивост на атмосферни въздействия (УВ - лъчи, киселинни дъждове и др.)

  • Устойчивост на въздействието на микроорганизми и проникване нa корени

  • Устойчивост на химикали

  • Оптимални якостни показатели и еластичност

  • Гъвкавост при отрицателни температури

  • Не съдържа DEHP (DOP) пластификатор и токсични добавки

  • Осигуряват екологична среда за растения и риби

  • Отлична възможност за заваряване, в това число и при ниски температури

  • Възможност за рециклиране

  • Може да се полагат при температури на околната среда от -40℃ до +50 ℃

Подготовката на основата включва:

  • При бетон или стари облицовки - повърхността на основата и стените на басейна/водоема трябва да бъде твърда, гладка, без остри издатини, почистена и суха, без следи от масла, боя, прах и др. Не се допуска пряк контакт с полимери от други групи (пенополистирол, полиуретан, полиизоцианат, фенолсъдържаща пяна), както и с битумни материали. Ако синтетичната мембрана е в контакт с такива повърхности, трябва да се използва разделителен слой от геотекстил с плътност мин. 300г/м², за да се предотврати ускореното стареене на мембраната.

  • При почва - изкопът или насипът трябва да бъдат уплътнени и наличните камъни да бъдат отстранени от повърхността. Преди полагане на мембраната се поставя подложен слой от геотекстил. 

ПВХ мембраните не са подходящи за резервоари за питейна вода!!!

ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за основи
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за основи
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за основи

ПВХ (PVC - P) мембрани за хидроизолация на плувни басейни

 

ПВЦ мембраните за плучни басейни са от гладки едноцветни мембрани до мембрани с текстура, наподобяваща камък, и релефни мембрани с визия на керамична мозайка.

ПВЦ мембраните за хидроизолация на плувни басейни обикновенно са трислойни полимерни мембрани на основата на висококачествен пластифициран поливинилхлорид (ПВХ) и вградена армираща полиестерна мрежа. Първият (лицев) слой е произведен от висококачествена PVC смес, осигуряваща отлична UV - защита. Специалните добавки правят материала издражлив на високи и ниски температури. Средният слой е от специална полиестерна мрежа, която гарантира на мембраната високи якостни качетсва и стабилност на размерите. Долният слой е изработен също от ПВХ смес.

Предимства:

  • Водонепропускливост

  • Отлична устойчивост на въздействията на околната среда (УВ лъчи, агресивни течности) - повечето ПВХ мембрани за плувни басейни са със специално лаково покритие

  • Висока устойчивост на механични въздействия (раздиране, пробиване и градушка)

  • Висока устойчивост към бактерии, алги и спори - добавени са фунгициди и бактерициди

  • Високи якостни показатели и еластичност

  • Стабилност на размерите при ниски и високи темепратури

  • Много добра пластичност при отрицателни температури

  • Стабилност на оцветяването - не се променя при температури от -35°C до +80°C

  • Устойчиви на образуването на петна

  • Устойчивост на въздействието на микроорганизми

  • Слабо мигриращ пластификатор

  • Устойчивост на химикали прилагани за дезинфекция на водата (хлор)

  • Дълъг срок на експоатация

  • Възможност за рециклиране

ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за основи
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за основи
ПВЦ мембрана PVC мембрана ПВХ мембрана за основи

PVC синтетични мамбрани (ПВХ - поливинилхлорид)

 

PVC синтетичните хидроизолационни мембрани притежават много добри механични свойства, висока температурна и ветрова устойчивост, UV - защита и живот между 35 и 70 години. Хидроизолациионните мембрани могат да бъдат усилени с армировка от плетена полиестерна мрежа или стабилизирани със стъклен воал. Могат да се полагат свободно (баластирано полагане), чрез механично закрепване или чрез залепване към основата, като отделните платна са топлинно заварени по шевовете и образуват водонепропусклива връзка.

Синтетичните PVC  хидроизолационни мембрани намират широко приложение в хидроизолацията на:

  • всички видове плоски покриви в жилищното и промишленото строителство,
  • подземни структури (фундаменти и основи) и тунели,
  • язовирни стени, резервоари за непитейна вода и канали,
  • плувни басейни, изкуствени езера
  • "зелени покриви"

 

PVC мембраната се произвежда от две прости съставки:

  • изкопаеми горива (петрол или природен газ). Петролът или природният газ се обработват, за да се получи етилен
  • сол. Солта се подлага на електролиза, за да се отдели естественият хлор.

 

Етиленът и хлорът се комбинират, за да се получи етилен дихлорид (EDC), който се обработва допълнително в газ, за да се получи винилхлориден мономер (VCM). След полимеризация, молекулата на VCM се преобразува във фин бял прах - винилна смола. За получаването на PVC хидроизолационната мембрана, винилната смола се смесва с различни добавки (стабилизатори за трайност и UV/IR-устойчивост, летливи пластификатори за гъвкавост, пигменти за цвят) и се подсилва с фибростъкло. ПВХ мембраните се произвеждат с дебелина от 1,2 мм до 2 мм и се предлагат с голяма цветова гама. Ролките се предлагат обикновено с ширина от 1 - 2 м и дължина от 20 - 25 м. Това Ви позволява да направите покриви с всякаква степен на сложност с минимален брой шевове.

изолация на покриви
pvc membrana